10 סיבות מדוע בעל עסק צריך לעשות ביטוח חובה לרכב

  1. ביטוח חובה על שמו כן הוא- אסור לנהוג ברכב בלעדיו והוא חובה על כל נהג. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה פלילית שהעונש עליה יכול להגיע לשלושה חודשים מאסר בפועל. car_insurancce-1
  2. ביטוח חובה מגן גם על הנהג הנוסע ברכב אך גם על הנוסעים, הנהגים האחרים והולכי הרגל. אם נגיד התרחשה תאונה שנפגע בה הולך רגל בפציעה קשה או אפילו חלילה נהרג ביטוח החובה יסייע לנהג לשלם על הנזק שנגרם.
  3. כל נהג חייב לשאת על עצמו במהלך הנסיעה את תעודת ביטוח החובה. במקרה של בדיקה משטרתית חייב בעל הרכב להציג אותה לשוטר אחרת אין לו שום הוכחה כי אכן יש ברשותו ביטוח שמכסה אותו, את הנוסעים ואת הולכי הרגל שמסביב במקרה של תאונה קשה.
  4. מחירי הביטוח החובה זהים כמעט בכל החברות, הסיכוי למצוא טווח מחירים רחב הוא נמוך ביותר והמחירים משתנים בעיקר בביטוח צד ג' והביטוח המקיף.
  5. חברות עסקיות שמחזיקות בבעלותן רכבים, מחויבות לפעול גם הן לפי החוקים ולבטח את הנהגים בביטוח חובה.
  6. ביטוח חובה של הפניקס כולל גם תהליך שיקום במקרה הצורך. כלומר, אם מדובר בפגיעה קשה שמצריכה המשך טיפול ארוך, ביטוח החובה של הרכב יממן עבור הנפגע את הטיפול זה.
  7. נהג שנוסע ללא ביטוח חובה לא מסכן רק את עצמו אלא גם אתכם כנוסעים. אם עליתם על רכב של חבר או בן משפחה ואתם מגלים כי ביטוח החובה לא חודש או שאינו בתוקף מומלץ לכם לרדת מהרכב כי במקרה של תאונה קשה לא תהיה לכם כתובת לפנות אליה. חברה שמעסיקה עובדים שנוהגים ברכביה ולא מבטחת אותם בביטוח חובה עושה לעצמה נזק עצום. חברה עסקית שמכבדת את עצמה לא תיקח סיכונים מיותרים ותדאג שכל עובד שנוהג באחד מהרכבים שלה יהיה מבטוח בדיוק כמו שהחוק מחייב.
  8. למרות הסיכונים הברורים של לנסוע ללא ביטוח חובה, עדיים קיימים נהגים וחברות גדולות בישראל אשר מחליטים לא לעשות זאת בשל העלות הכלכלית. זיופים של תעודות ביטוח חובה הפכו כבר לשוק פרוץ מאוד בישראל אבל כל החיסכון הזה יכול להסתיים באסון במקרה של תאונה קשה.
  9. מומלץ לשמור את תעודת ביטוח החובה ברכב במקום מוגן כדי שבמידת הצורך תוכלו להציגה לשוטר בעת הבדיקה. האחריות של החברה לדאוג שכל נהג יודע בדיוק היכן נמצאים כל המסמכים הדרושים כדי שיוכל להציג לשוטר במקרה הצורך או לעשות בהם שימוש במקרה של תאונה.
  10. ביטוח חובה אינו קשור לעבר של הנהג או לגילו- כל נהג חייב בביטוח חובה וכל נהג מחויב לדאוג שהוא בתוקף. אין קשר בין התכונות של הנהג לבין הביטוח- מדובר בביטוח חובה שמגן על החיים שלנו ושל הסובבים אתנו במקרה של פציעה קשה או מסייע לנו כלכלית במקרה של מוות.